3 Mart 2010 Çarşamba

Küçük sevimli bir köpek yavrusuydu..


işte bu kadar el kadar bir yavruydu.
Egeyi parka götürdüm Filiz ile öğleden sonra idi. Parka girer girmez küçük bir köpek yavrusu gördük.. sevmeye gittik. Egenin paçasında dolanıyordu.Ayakkabılarını dişliyordu. Ege de gülüyordu eğleniyordu. Bir anda hafif korku ile karışık bir acılı yüz ifadesi oluştu. Filiz dedi ısırmış olabilirmi?
Olabilirdi hemen kaptım Egemi kucağıma. Ege sustu anında ve uzaklaştık.Salıncaklara geldik.. Şüphelendim acaba o el kadar minik köpek yavrusu oğlumu dişleyebilmişydi..
Parkta kotunu, kilotlu çorabını çıkardık ve ayak bileğinin üzerinde toplu iğne başı kadar hafif deride tahrişat vardı.. Eyvah dedim..
Egeyi kuduz aşısımı yaptıracam..
hemen doktoru aradım. Doktor Bey keinlikle riske atamazsın. 3 doz aşılanacak dedi.
Bir yandan içim deki ses köpek sağlıklı korkma diyor. Bir yandan riske atamazsın bebeğini. ya bi şey olursa diye korkularım başladı. Köpek ve sahibi yakınlardaydı ve.Aşılımı diye sordum. henüz yavru bebek olduğundan aşılanmamış. tedirginliğimi paylaştım. veterinere götürüp bize bilgi vereceğini söyledi. cep numaramızı alıp verdik. veteriner köpek sağlıklı demiş.Çocuğunu şılatmasına gerek yok demiş. ama ben hala kuşku ile yanıp kavruluyorum. Mukozalı derin bir ısırık değil . Yüzeysel bir temas olmuş. 2 saat sonra neresi olduğu belli bile değildi.Köpeği takip edicem 10 gün sonra köpek iyi ise zaten problem kalmamış olacak inşallah. minik sevimli bir köpek yavrusunu sevmenin bedelini kuşku ve korkuyla ödüyorum. şu an 10 günü atlatsak..Köpek iyiyse problem kalmayacak..
Kuduz riskli temasın da hiç şakası ve geri dönüşü olmayınca.Bundan kedi ve köepeğe yaklaşırken ya dikkat edicem yada böyle durumda direk aşılatmalıyım ki içim rahat etsin. Egecim 3 doz iğne ağrısı ve korkusu çekmesin diye sağduyum ve köpek sahibinin veteriner sağlıklı dediği beyanı üzerine aşılatmadım..
İşte böyle arkadaşlar.. Allah korusun Egeciğimi ve bütün çocukları...

Hiç yorum yok: