10 Ocak 2018 Çarşamba

5 Yaş Çocuğunun Çizdiği Resimler

Canım kızım bir anda resime merak sardı. 2 yada 3 aydır her gün bir resim yapıyor. ve çizdikçe çizdikçe daha muhteşem resimler yapıyor. Enteresan olan her gün farklı bir konu bulabiliyor kendisi. Evet tekrar tekrar çizmekten keyif aldığı konu yok mu? Var elbette aile resimleri. Ben ve kardeşleri aile resmini daha sık çiziyor.Ve benim onun çiziminden çok keyif aldığımı hissediyor ve daha da keyifli çiziyor. Birde  ne kadar günlük yaşamda sinirli gibi dursa da resimlerde hep mutlu. Güzel canlı renkler ve gülümseyen güneş, gülümseyen kar ve yağmur.. Herkesin gözleri gülümsüyor. Olaki sinirli yada sevimsiz bir karekter çizdiğinde hemen karalayıp atıyor. yırtıyor. Hemen yeniden çiziyor. Mükemmeliyetçi benim kızım. Üşenmiyor.

Çocuk resimleri nasıl da keyifli. Çizgiler nasılda sevimli ve şirin. Aynı resmi ben çiziyorum... Resim masumiyetini kaybediyor. Ciddileşiyor. Ağırlaşıyor. Gülümsetmiyor. Sıradanlaşıyor.
Çocuğun kalemi de kendi gibi masum.. Eline ruhuna sağlık kızım.

Çok da güzel harf çalışması yapıyor kendi kendine. Çalışkan olacak.Kaleme deftere zaman ayırmaktan sıkılmıyor, keyif alıyor. Ama kesinlikle okumaya hazır değil. Acaba öğretsem mi dedim. la le lu öğreteyim dedim. Sinirlendi. Bu ne böyle la le lu.. Bende serbest bıraktım. Kendisi öğreniyor. Soruyor anne bu hangi harf. Söylüyorum. O kadar. İşte canım kızımın bazı eserleri..köpek balığı ailesi tam 5 kişilik. bebek köpekbalığı da var.

dünyamız ve astranotu


bizim evin halleri Nilsu ben ve bebek

izlediği çizgi film karekterleri. pijama maskeliler

kardan adam ve kış.

uğur böceği ve kara kedi çizgi filminin karakterleri
yılbaşı gelirde noel baba çizilmez mi?


buda benim ilk portre çalışmam. aslında bende de yetenek var. üstüne gitseymişim. olurmuşum. 
Batu ve ben.


1 yorum:

Unknown dedi ki...

Aferin Nilsu ya gayet güzel resimler yapmis👏👏 ben sezen 😊