4 Ocak 2018 Perşembe

Grand Yazıcı Marmaris

Ahmetin Turuzimde iş güvenliği konulu sempozyumu vardı. Sempozyum organizatörü olarak erken gittik. 30 Eylül'de giriş yaptık. Onlar hazırlıklarını yaparken bizde çocuklarla dış katılımcı olarak, ücretimizi ödeyerek tatile gittik ve 9 gün kaldık. Otel tatilinde rekoru yaşadık.Otel bahçe düzenlemesi odaları ve kat hizmeti ile hiç bir sorun yaşatmadı. Yemekleri de oldukça kaliteli ve lezzetli idi. 3 çocukla çok güzel tatildi.


 Ege zaten özgür çocuk. Sempozyuma gelenlerden  kendi yaşıtlarından 3 tane daha erkek arkadaş buldu. Hoop ver elini havuz, ver elini cafe

bar. Cafe bardaki kahve hazırlayan çocuk bunlara sunumlu kahve hazırlamaktan yorulmuş. baş aşcıyı arayıp, efendim çocuklara her istediklerinde kahve verecekmiyiz diye serzenişte bulunmuş.

 Frappé: Yunanistan'ın en sevilen kahvelerinden bir tanesidir. Hazır kahvenin köpürtülmesi ve üzerine su eklenmesiyle oluşur. Uzun ve büyük bar
daklarda buzla servis edilir.)


Ege ve frappe si ve yüzündeki gerginlik.. (:

Ege cafeden frappe sini almış şekil mi şekil. ama yüz ifadesi mutsuz .. neden oğlum mutsuzsun dedim. Anne kahve hazırlayan abi bizi şikayet etti dedi. Tamam dedim. Kahveci gence dedimki sonrasında..
Ey kahveye fısıldayan çocuk...(:
Neden benim oğlum kahve istediğinde ona vermek istemiyorsun dedim. Üzülmüş ama dedim. 
Oda ama şimdi bir annede gelir bana kafeinli kahveyi benim çocuğuma nasıl veriyorsun derse ben ne derim diyerek olayı bir mantığ abağladı. Tamam sen de haklısın ama benim oğluma sen isteyincee vereblirisin. Sıkıntı yok diye bir ara iletişim sağladım.Ama sonrasında benim oğlum tercihini değiştirdi baktım sıcak çikolataya döndü.
Ege otellerde acayip bir özgüvenli oluyor. Çok güzel başını kurtarıyor. Yemeğini alıyor, eğleniyor, giyiniyor, otel eğlence programlarına dahil oluyor. Bu durumda bize ebeveynlerine farklı bir keyif veriyor.Nilsu'da her gece mini club da dans ederek bizi neşelendiriyor. Orada o dans grubuna katılım sağlayark sosyalleşmesi ve mini club animatörlerinin hemen yanında dans etmesi çok hoşuma gidiyor. Nilsu da havuzun tadını çıkarsa da .. Ne hikmetse 5 yıldızlı otellerde çocuk hiç yemek yemiyor. Beni bu durum rahatsız ediyor.Evde bir tarhana çorbası yap koy mesela.. yediğini görürsün. Anneyi gerginlikten kurtarır bu durum ama otellerde en sevdiği pilav tavuğu bile yemiyor.


Batu .... minik aşkım.. Bebek arabasında uyuyarak, arada bakınarak çok uyum sağladı tatilimize. Annesini hiç yormadı maşallah.. Hamamda evire çevire köpük köpük keseledim miniğimi. Batu ile tatil harikaydı maşallah bize.. Nazardan da korkmuyor değilim.. Allahım sen bizi nazarlardan koru. 3 çocukla böyle ortamlarda rahat nefes almak bana iyi geliyor.

Tabi yeni insanlar tanımak da çok keyifli idi. Natalia, Medine, Kader,Bahar'ı tanımak güzeldi.Beraber hoş vakit geçirdik. Kahvemizi yemeğimizi beraber yiyip çocuklarımızı beraber eğlendirdik. Yunus gösterisine gittik.Yunusları izlemek ayrı bir heyacandı.

Ahmet kendi organizsayonu ile meşgüldü. Bir de malesef Ekim ayında hava ne kadar sıcak hissdilsede ilk gün denize girince hasta oldu. Onun için biraz zor geçti. Ama iyi bir baaşardılar ekip çalışması ile. 

Hiç yorum yok: